Twoje kompendium wiedzy o kolorze i poligrafii

viva magenta

Co to jest Viva Magenta?

Wszystko na temat Viva Magenta – koloru roku 2023

viva magenta kolorem roku 2023

Niecodzienny odcień na niecodzienne czasy

Kolor Roku 2023, Pantone Viva Magenta 18-750, emanuje energią i wigorem. To odcień zakorzeniony w naturze, wywodzący się z palety czerwieni i wyrażający nową siłę. Viva Magenta pulsuje jako odważny i nieustraszony kolor, którego żywiołowość promuje radosne i optymistyczne świętowanie, tworząc zupełnie nową narrację.

Tegoroczny kolor roku jest pełen mocy i inspiracji. To nowa ożywiona czerwień, która wyraża czystą radość, zachęcając do eksperymentowania i wyrażania siebie bez ograniczeń. Jest to elektryzujący i bezgraniczny odcień, deklaracja chęci wyróżnienia się. PANTONE 18-1750 Viva Magenta napełnia wszystkich werwą do życia i buntowniczym duchem. Jest to odważny i pełen dowcipu kolor, który nie wyklucza nikogo.

Jako szkarłatny odcień czerwieni, który zapewnia równowagę między ciepłem a chłodem, PANTONE 18-1750 Viva Magenta jest również kolorem hybrydowym, który bez trudu łączy fizyczne z wirtualnym w naszym wielowymiarowym świecie. Ta karminowa czerwień jest kolorem asertywnym, ale nie agresywnym. Nie dominuje, ale jest jak „pięść w aksamitnej rękawiczce”. Emanujący dynamiką kolor PANTONE 18-1750 Viva Magenta to transformujący odcień czerwieni, który posiada zdolność do napędzania projektów, aby tworzyć bardziej pozytywną przyszłość.

Znaczenie koloru Viva Magenta

Szukając równowagi między aspektami cyfrowymi i fizycznymi naszego życia, nadal obdarzamy rosnącym podziwem świat przyrody. Kolor roku 2023 wyraża nasze grawitacyjne przyciąganie w kierunku naturalnych kolorów w związku z coraz większą aktywnością ruchów na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu, zrównoważonego rozwoju i ochrony gruntów.

W tegorocznym procesie wyboru koloru roku Pantone zaobserwowano większą świadomość i zwiększone uznanie dla przyrody reprezentowanej przez niezliczone trendy związane ze stylem życia. Wprowadzamy do naszych domów więcej istot żywych, takich jak rośliny, kwiaty, żywe ściany i regenerujące przestrzenie zewnętrzne. Odnajdujemy nową przyjemność w podróżowaniu, sporcie i rekreacji na świeżym powietrzu, po wstrzymaniu tych czynności podczas pandemii. W konsekwencji kryzysów w dziedzinie zdrowia publicznego przykładamy większą uwagę do tego, aby chronić nasze ciała – staramy się stosować i spożywać życiodajne składniki pochodzące z zaufanych źródeł. Wszystkie te trendy kształtujące nasz styl życia odnoszą się do pozytywnego wpływu sił natury.

Organiczne korzenie Viva Magenta wywodzą się od koszenili, owada, który wytwarza karminowy barwnik będący jednym z najcenniejszych, najsilniejszych i najbardziej wyrazistych barwników naturalnych. Czerwony odcień Viva Magenta łączy nas z pierwotną materią, nasycając nas pierwotną siłą.

Kolor roku 2023 łączy obfitość, ciepło i siłę natury z bogatymi, otwartymi horyzontami świata cyfrowego. W rezultacie powstał odcień czerwieni, który poszerza nasze horyzonty autentyczności. Metawszechświat stwarza dla nas nowe możliwości wyrażania siebie, a nieugięty hart ducha emanujący z Viva Magenta inspiruje nas, aby robić to z pewnością siebie i odwagą.

kolor roku 2023 od pantone

Psychologia koloru roku 2023 Viva Magenta

Odcienie czerwieni to kolory pełne mocy, które celebrują życie. Jako jasna, szkarłatna czerwień, Viva Magenta równoważy śmiałość z poczuciem zabawy. Ta dynamiczna mieszanka emanuje buntem, ale nie kosztem łagodności. Ucieleśnia dziki wdzięk, inspirując nas do tego, aby ujawnić się jako osoby pewne siebie i przepełnione człowieczeństwem. Przestrzeń cyfrowa przyspieszyła globalizację, w wyniku czego jesteśmy ze sobą silniej związani niż kiedykolwiek wcześniej. Nigdy nie będziemy w stanie w pełni zrozumieć, co skrywają w sobie przyjaciele i nieznajomi, których spotykamy, ale zawsze możemy starać się pogłębić naszą empatię. Kolor roku 2023 mówi o naszym pragnieniu podejmowania nowych wyzwań i próbowania niekonwencjonalności, jednocześnie wychodząc naprzeciw innym ze współczuciem.

Tym, co odróżnia tegoroczny kolor roku od zeszłorocznego – PANTONE 17-3938 Very Peri, który również połączył technikę z naturą – jest zdolność Viva Magenta do zaspokojenia naszej zbiorowej potrzeby siły.

Viva Magenta daje nam pewność siebie i motywację, których potrzebujemy, aby przetrwać długotrwałe destrukcyjne wydarzenia. Pomimo trzech lat pogrążonych w pandemii, groźby wojny, niestabilnej gospodarki, niepokojów społecznych, załamania łańcuchów dostaw i postępujących zmian klimatu – trzeba o tym zapomnieć, znaleźć motywację do dalszych działań i iść naprzód. Viva Magenta okrywa nas płaszczem mocy i wdzięku, i wysyła nas w świat z werwą, której pragnęliśmy.

viva magenta kolor roku 2023

Jak używać koloru roku 2023 Viva Magenta?

Czujesz swoją moc? Noś kolor roku jako zdecydowaną deklarację. Potrzebujesz bardziej stonowanego ubrania? Viva Magenta świetnie sprawdza się jako dodatek – połącz ten kolor z bladymi szarościami, błękitami lub pastelami. Chcesz dołączyć do trendu monochromatycznego? Połącz ten kolor z odcieniami różu i stań się centrum uwagi.

Viva Magenta to czerwień, która zapewnia równowagę między ciepłem a chłodem, dlatego nie jest to ocień zbyt ostra dla ciała. Wprowadza za to element zabawy i świętowania. W branży kosmetycznej Pantone widzi kolor roku na włosach, w szczególności na końcówkach – ten odważny wygląd może zmienić fryzurę w dodatek. Viva Magenta błyszczy także na ustach, policzkach i paznokciach. Ten wszechstronny odcień jest odpowiedni dla każdego, bez względu na wiek, płeć czy też odcień skóry.

Viva Magenta w domu i wnętrzach

Odważni projektanci mogą wykorzystać pełną moc tego koloru roku w postaci aksamitnej kanapy lub lakierowanej ściany. Osoby, które chcą, aby ich dom był bardziej neutralny kolorystycznie, mogą użyć Viva Magenta jako akcentu kolorystycznego. Viva Magenta w postaci rzeźbionej oprawy oświetleniowej ze szkła Murano lub efektownej kompozycji kwiatowej ikebana, stanowiącej wyrazisty akcent w całkowicie neutralnej jadalni, lub świetlistego abstrakcyjnego obrazu lub sztuki cyfrowej NFT w białym przedpokoju dostarcza niewielką dawkę prawdziwego dramatyzmu.

Viva Magenta w projektowaniu graficznym

kolor roku 2023

Dzisiejsi konsumenci spędzają dużą część swojego czasu, wpatrując się w ekran, na którym obraz jest zazwyczaj blady i neutralny. Dla projektantów poszukujących koloru, który przebije się przez tę przestrzeń, kolor roku 2023 będzie stanowił ciekawe rozwiązanie. Marka, która używa Viva Magenta, mówi światu, że jest nieustraszona, interesująca i oferując nowe rozwiązania, patrzy na świat nieszablonowo.

Kolor roku 2023 na opakowaniach i tworzywach sztucznych

Marki, które pragną być kojarzone z żywotnością i pasją, mogą użyć koloru Viva Magenta, aby wywołać silną reakcję konsumentów. Kolory z palety czerwieni to wyróżniające się barwy, które przyciągają wzrok i wzmacniają inne znajdujące się w ich pobliżu kolory. Niezależnie od tego, czy konsumenci będą przeglądać strony na swoich telefonach, czy też będą przeszukiwać alejki w sklepie, kolor roku 2023 sprawi, że będziesz się wyróżniać.